Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü
20 Haziran 2024

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Son dönemde hastalar, ağrı ve diğer şikayetleri olduğunda doktorların yanı sıra alternatif tıp yöntemlerine de başvurmaktadır. Alternatif tıpa olan talep arttıkça, bu alanda hizmet veren merkezlerin sayısı da hızla artmıştır.

Doğal ve bitkisel karışımlar yapma ve uygulama, uzmanlık haline gelmiştir. Birçok TV kanalı bu tür programlar yapmaya başlamıştır. Bu programlardan biri olan Feridun Kunak, birçok kişi tarafından izlenmekte ve önerdiği doğal karışımlar halk tarafından uygulanmaktadır. Feridun Kunak'ın en çok uygulanan kürlerinden biri de limon sarımsak kürüdür.

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürünün Faydaları

Limon sarımsak kürü, damar tıkanıklığı problemi yaşayan kişiler için önemli faydalar sağlamaktadır. Kür, damarlar içindeki kireçlenmeyi önlemekte ve vücut direncini artırmaktadır. Hazırlanan kürü günde bir fincan ya da bir çay bardağı olarak tüketmelisiniz. Özellikle yemek aralarında tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hazırlanan kürün hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak, limon ve sarımsağa alerjisi olan ya da mide rahatsızlığı olan hastalar, ilaçlarını kullandıktan sonra kürü kullanabilirler.

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürünün Yapılışı

Malzemeler:

  • 40 diş büyük boy sarımsak
  • 20 adet bol sulu limon suyu
  • 2 demet maydanoz suyu
  • Bir çay kaşığı zencefil
  • Bir avuç kapari bitkisi

Hazırlık Aşamaları:

İlk olarak sarımsakları soyun ve ezin. Ezdikten sonra sarımsakları kür yapacağınız kavanozun içine atın. Daha sonra sarımsakların üzerine 20 adet limonun suyunu sıkın ve kavanoza ilave edin. 1 ya da 2 çay kaşığı zencefili de karışıma ekleyin. Zencefil miktarı tamamen isteğe bağlı olarak değişebilir. Kapari bitkisi konserve şeklinde de satılmaktadır. Eğer konserve olarak aldıysanız, bir süre suyun içinde bekletip tuzunu bıraktıktan sonra blenderden geçirip karışıma ekleyin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra sarımsak limon kürünüz hazır olacaktır. Kavanozun ağzını bir bez yardımı ile kapatıp buzdolabında bekletin. Limon sarımsak kürünü iki günde bir üzerindeki bezi değiştirerek tahta kaşık yardımı ile güzelce karıştırın. Bir hafta sonra içmeye başlayabilirsiniz.

Kürü günde bir fincan ya da bir çay bardağı olarak tüketmek gerekmektedir.

Ekstra Bilgiler:

Limon sarımsak kürü, sadece damar tıkanıklığı ve kireçlenmeye karşı değil, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmek, vücutta biriken toksinleri atmak ve genel sağlık durumunu iyileştirmek için de faydalıdır. Ancak, bu tür doğal kürleri kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneline danışmak önemlidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Tansiyonu Nasıl Etkiler?

Sarımsak Tansiyonu Nasıl Etkiler?

Kaş Dökülmesine Sarımsak

Kaş Dökülmesine Sarımsak

Sarımsak Yağı Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Yağı Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Sarımsak Kürü Zararları Nelerdir?

Limon Sarımsak Kürü Zararları Nelerdir?

Güncel

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak Zayıflatır mı?