Sarımsak Nasıl Tüketilmeli?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sarımsak Nasıl Tüketilmeli?

Sarımsak nasıl tüketilmeli konusunda her kafadan bir ses çıktığını görebilirsiniz. Ancak sarımsak tüketirken dikkatli olunmadığında ya da aşırı tüketim gerçekleştirmeniz söz konusu olabileceğinden faydasından çok zararını görebilirsiniz. Sürekli olarak televizyonlarda, gazetelerde ve internette sarımsağın pek çok hastalık için antibiyotik olarak değerlendirildiğini görebilirsiniz. Ancak kullanım sırasında yapılan yanlışlar sebebi ile beklediğiniz olumlu etkileri görmek bir yana aşırı tüketim sebebi ile başta mide sorunları olmak üzere çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Taze ya da kurutulmuş olarak kullanılabilen sarımsak tablet olarak da kullanılabilmektedir. Sarımsaktan en fazla faydayı görebilmek için en iyi yolun çiğnenerek yenmesi olduğunu bilim adamlarından duyabilirsiniz. Bu bakımdan evde yemeklerinizde bir diş sarımsak tüketebileceğiniz gibi cacık gibi yiyeceklerinizin içerisine de doğrayabilirsiniz. Sarımsağı tüketirken özellikle bıçak değdiğinde ya da ezilmesi söz konusu olduğunda besin değerlerinin kaybolmaması için hemen tüketilmesi daha doğru olacaktır.

Her ne kadar insanlar sarımsağın tüketilmesinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor olsa da kokusu sebebi ile pek çok kişi tüketmekten kaçınabiliyor. Ancak kokusunu duymamak için insanların pişirmek suretiyle sarımsak kokusundan kurtulduğunu da görebilmek mümkün. Ancak pişirme sırasında sarımsakta bulunan ve antibiyotik özelliği katan allicin adlı maddenin bozulması söz konusu olacağından bu şekilde tüketimin faydalı olmayacağını söyleyebiliriz. Son yıllarda sarımsak çayı da meşhur olsa da sarımsak nasıl tüketilmeli dediğimizde tüm faydalarından yararlanmak için sarımsağı salatalık yer gibi çiğ ve bıçak değmeden yemek çok daha doğru olacaktır.

Sarımsak Nasıl Tüketilmeli Yorumları

soru

Enes

13 Ocak 2018 Cumartesi

Başka makalenizde çiğnemeden tüketin yazıyorsunuz burda farklı.

Cevap yaz
cevap

dogan

07 Temmuz 2018 Cumartesi

her agizdan bir ses cikiyor...gece yatmadan sarimsagi cig olarak cigneyin ve yatin..siz bosverin onlari her kaliba ayak uydurmaya çalışıyorlar

soru

cabbar

17 Kasım 2016 Perşembe

doğadan gelen bi bitki olduğundan dolayı, alıp rastgele yenebilir. tutupta elma çiğ veya şöyle böyle yenmeli denebilir mi... yemek lazım. ama tabi herşeyde olduğu gibi, bunda da denge...

Cevap yaz
cevap

Sude

13 Eylül 2018 Perşembe

Sarımsağın bir çok rahatsızlığa faydası vardır. Tansiyon yükseliği olan insanlar günde 1 tane alarak tansiyonunu dengelemeye çalışırlar. Antibiyotik etkisi olduğu da biliniyor. Ama bilinçli tüketmek lazım. Çok aşırı tüketimde midenize zarar verebilir. Mide de ağrı ve yanma yapabilir. Bir çok ilaçlar da ham madde olarak da kullanılmaktadır. Şifa bir besindir.

soru

hasan

20 Mart 2016 Pazar

başka bir sitede de sarımsağı çiğ yemek çok zararlıdır diyo hangi birinize inanıcaz ?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

40 Diş Sarımsak 2 Litre Limon Suyu

40 Diş Sarımsak 2 Litre Limon Suyu

Limon Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Yağı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Yağı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Çayının Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Çayının Faydaları Nelerdir?

Kaş Dökülmesine Sarımsak

Kaş Dökülmesine Sarımsak

Aç Karnına Sarımsak Yutmak Faydaları ve Zararları

Aç Karnına Sarımsak Yutmak Faydaları ve Zararları

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak Zayıflatır mı?

Kastamonu Sarımsak

Kastamonu Sarımsak

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6