Sarımsak Diyeti Listesi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sarımsak Diyeti Listesi

Sarımsakdiyeti, Angelina Jolie gibi dünyaca ünlü isimlerin de zayıflamak için kullandığı oldukça popüler bir diyet türüdür. Hızlı yağ yakabilme etkisi sayesinde Angelina Jolie'nin 11 kilo vermesini sağlayan sarımsak diyetinde sarımsak çayı adı verilen çaydan yararlanılır. Sarımsakla birlikte zencefil, bal, limon gibi malzemeler erkelenerek hazırlanan karışım günde en az iki fincan, en fazla dört fincan olmak şartıyla tüketilir.

Kaynayan suya dört ya da beş adet kuru zencefil parçalanarak katılır. Ardından bir çay kaşığı limon suyu, üç diş sarımsak ve iki çay kaşığı bal katılarak kaynamış suyun ılık hale gelmesi beklenir. Karışım ılık bir hal aldıktan sonra öğünler arasında günde iki veya üç bardak şeklinde hazırlanan çay tüketilir. Hızlı kilo verme amacıyla sarımsak çayını daha fazla tüketmek ciddi problemlere yol açabilir. Bu yüzden günde dört fincanı aşmamak gerekir.

Sarımsakdiyeti, klasik yemek alışkanlıklarının köklü şekilde değiştirilmesini gerektirmez. Yalnızca öğünler arasında sarımsak çayı içilmesi gerekir. Eğer gün içerisinde kahve ya da çay tüketiliyorsa bunlarla birlikte sarımsak çayı tüketilebileceği gibi daha etkili ve hızlı bir sonuç için çay ve kahve tüketimi kesilerek ya da azaltılarak yerine sarımsakçayı tüketilebilir. Diğer yandan sarımsak diyeti esnasında tüketilen içeceklerin ya da tatlıların beyaz şeker içermemesine özen gösterilmelidir. Öğünlerde herhangi bir azalma ya da çoğalma olmaz. Günde üç öğün yemek yeniyorsa diyet esnasında da bu şekilde devam edilebilir ve öğün aralarına sarımsak çayı eklenebilir. Öğünlerde dikkat edilmesi gereken detay ise beyaz undur. Ekmek tüketiliyorsa dahi bu ekmeğin beyaz undan yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aynı şekilde tuz da tüketiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir besindir. Öğünlerde salata ve çorba bulunmasına özen göstermeli, kolay sindirilebilen yiyecekler tercih edilmelidir. Bu diyet esnasında sebze ağırlıklı beslenmek sürecin hızlanması ve sorunsuz ilerlemesi adına oldukça yarar sağlayacaktır.

Sarımsakçayı kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan en önemlisi sarımsak diyeti esnasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaktır. Ameliyat olunacaksa sarımsakçayı tüketimi en az iki hafta öncesinden kesilmelidir. Mide ülseri, gastrit, bağırsak ve sindirim problemleri gibi hastalıkları olanlar içinse sarımsak çayı tüketimi zararlı olabilmektedir.

Sarımsak Diyeti Yorumları

soru

Saltık

23 Ağustos 2018 Perşembe

Ben sarımsağı saç sağlığım için sürekli kullanırım. Hem dahili olarak yutup hemde ezip saçıma sürüyorum. Fakat en büyük problemim kokusu. Malesef ki asla ama asla geçmiyor. Ne kadar ağzımı gargara yapsam ve dişlerimi fırçalasam da iyi gelmiyor. Kız arkadaşım çok rahatsız oluyor. Sizce ne yapabilirim??

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sarımsak saç uzatır mı?

Sarımsak saç uzatır mı?

Haber Bülteni

Güncel

Sarımsak ile Sakal Çıkarma Nasıl Yapılır?

Sarımsak ile Sakal Çıkarma Nasıl Yapılır?

Güncel

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Sarımsak Diyeti Listesi

Sarımsak Diyeti Listesi

Elma Sirkesi Sarımsak Kürü

Elma Sirkesi Sarımsak Kürü

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Beyaz Saçlara Sarımsak

Beyaz Saçlara Sarımsak

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6